Leto lásky čas

Čo je to láska?

Naše deti v Montyho slovenskej školičke dostali túto otázku v pondelok na našom pravidelnom stretnutí. Je to veľmi ťažká otázka.

Dali sme láske nový rozmer a niesli sme ju celým týždňom.

Bola pre nás symbolom večnosti, nekonečného, silného citu.

Tak, ako pre Andreja Sládkoviča a Marínu. Rodiskom Lásky bola Banská Štiavnica a rodný dom Maríny Pišlovej – terajšia Banka Lásky.

 

Ten, kto raz bol v Banskej Štiavnici, isto pozná ten pocit romantiky. Malé mestečko, ktoré si veľa prežilo dýcha romantikou. Nedá sa nezamilovať.

 

Spolu s našou slovenskou školičkou sme navštívili ( virtuálne) Banskú Štiavnicu, aby sme vypátrali tú najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete. Báseň Marína, od Andreja Sládkoviča.

Náš zaľúbený týždeň vyvrcholil spojením sa so sprievodkyňou z Banky Lásky v Banskej Štiavnici.

A čo vy? Čítali ste túto „nekonečnú“ romantickú lyriku? Že nuda?

Naše hodiny sú iné.

My učíme totiž zážitkovo.

Aj naši desaťroční veľkáči sa na hodinách slovenčiny nenudia! Deti z celého sveta sa učia slovenčinu, lebo chcú! Lebo je to zábava, veľa zaujímavostí, dobrodružstva a vôbec žiadna nuda.

Poviem Vám pravdu, aj im chvíľami závidím. Cestovať v priestore a čase. Nenudiť sa na hodinách a dozvedieť sa vždy niečo nové prostredníctvom zážitka je super. Pridajte sa k nám!

 

Učíme deti na celom svete slovenčinu. Aby porozumeli sebe, svojim blízkym. Spoznali krajinu s veľkým srdcom, ľudí ktorý z malého kúska zeme urobili krajinu bohatú na kultúru, krásy a poznanie.

Učíme deti na Slovensku angličtinu. Online. Intenzívne. Zážitkovo. Je to viac ako len spíkovať po anglicky. Naši šesťroční spolužiaci rozoberajú náročné témy – gravitácia, ekológia, fyzikálne javy a to všetko v angličtine, zážitkom a hrou!

Naše hodiny skrátka ani z ďaleka nie sú len o jazyku. Je to nespočetné množstvo zážitkov, bádania, debát a tvrdej práce, fyzickej aktivity a hromady hier.

Vyskúšajte, nebudete chcieť prestať.

 

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *