Nový začiatok – alebo ako mi korona zmenila život

Je to už nejaký čas, kedy sme sa sťahovali do US. Plno vybavovania, dve malinké detičky, neznámy svet. Bez kamarátov, opory, domu, kúska istoty. Vedeli sme, že tam ideme na dobu určitú. Za prácou, užiť si Ameriku, cestovať, objavovať.

Začiatok bol ťažký. Prídeš s kufrom a ideš od nuly. Zariadili sme si dom.           Začali sme žiť. Normálny rodinný život. So slovenskou kuchyňou. Slovenčinou v domácnosti, FM-kom v rádiu, večerníčkom v telke a telefonátmi s rodinou online. Postupom času sme mali okolo seba kamarátov, deti išli do škôlky. Veľa sme cestovali. Boli sme to my štyria. Silná štvorka. Bol to ťažký čas – ale krásny čas. Všetko má svoje výhody a nevýhody.

Kurzy online mi išli v hlave už od januára. Bol to a aj je spôsob ako osloviť ľudí s ponukou vzdelávania a neuskromňovať sa len na okolie môjho bydliska. S podporou môjho manžela a kamarátov som sa do toho pustila.

Keď prišiel Covid-19. Mysleli sme si, že nás to neovplyvní. Žili sme si v našej bezpečnej bubline. A ako aj posledné roky, aj toto leto sme odleteli na Slovensko. Užiť si rodinu, stretnúť sa s kamarátmi. Najesť sa do sýtosti slovenských dobrôt, kultúry, hudby, folklóru…

Z mesiaca na vždy…

Termín odletu sa blížil a opatrenia sa sprísňovali. Radosť z návratu domov do US striedal stres. Už sme chceli ísť domov. Do svojho. Naspäť do našej bezpečnej bubliny. NEODLETELI sme. Snažili sme sa, ale risk do extrému sme tlačiť nechceli a tak sme zostali.

Trvalo nám tri mesiace. Tvrdé tri mesiace plné strachu, stresu, plaču, kriku a smútku. Každá zmena bolí. Začali sme od nuly. Vytvárame si svoj svet tu. Ale s novým pohľadom. Ponechali sme si veľa nových zážitkov, skúseností.

Výsledkom mojej zmeny sú nové priestory. Nové možnosti a časy pre Montyho. S radosťou vám môžem po dlhom čase doťahovania povedať, že naša učebňa je nová voňavá, a i keď vy vidíte často len mňa, je to priestor, kde vidím ja vás. Moju inšpiráciu, motiváciu a neutíchajúci zdroj energie.

S radosťou každý deň odomykám dvere. Zapínam počítač. O to viac si cením, že sa mi otvorili možnosti pre nové časy na Montyho kurzy. Spätná väzba, ktorú v posledných dňoch od vás dostávam mi dodáva veľa energie do príprav nových materiálov, obsahu a osnov.

Ak niekto, kto nezažil naše vzdelávanie povie, že online nie je pre malé deti, lebo neusedia, nebaví ich to…My vieme, že nám náš čas nestačí. Vedeli by sme stretnutia predlžovať, lebo nás to baví. Deti by si naše stretnutia zapínali najradšej o pol hodinku skôr, lebo sa nevedia dočkať. A pokojne by zvládli aj dve stretnutia po sebe.

Hodinové stretnutie pre trojročné deti?
Aj ja som mala pred nimi rešpekt. A ešte vždy, keď sa v piatok pripravujem, tak ten rešpekt mám. Je to dlhý čas. Ešte ani raz sa nestalo, že sa nám nechcelo. Že by som cítila, že deti už majú dosť a čas by bolo treba skrátiť. My potrebujeme čas nafúknuť!

Dávam do toho všetko. Investícia môjho času a energie sa mi každý deň vracia v podobe šťastných detičiek a spokojných rodičov.

Pridajte sa k nám. Nová učebňa je tu aj pre Vás!

Slovenská škola Monty má nový Facebookový profil, kde môžete sledovať všetky novinky. Pridajte sa do našej slovenskej – svetovej rodiny : Slovenská škola MONTY

Slovenská škola má nove časy pre kurzy. Sledujte náš web. 22. októbra máme ukážkové hodiny – nové kurzy štartujeme od novembra!

Nezabudli sme ani na Slovákov na Slovensku. Pripravili sme online zážitkovú angličtinu. Každý utorok o 8:3O ( 30 minút zážitkovej angličtiny pre predškolákov)

Pokračujeme aj v našej intenzívnej Monty Online school: 3x týždenne 30 minút zážitkovej angličtiny pre deti.

Slovenská hernička v slovenčine bude prebiehať online každý utorok o 9:00. ( 30 minút plných hier a zážitkov pre všetkých)

Robím to najlepšie ako viem, robím to srdcom!

Teším sa na Vás

Katka a Monty

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *