Poďte s nami do múzea!

Milujeme múzeá, výstavy, expozície. Milujeme objavovať. Keď sa detí opýtam, kam chcú ísť na výlet, zväčša je to turistický zrúcanina nejakého hradu alebo múzeum. A ktoré je naše najobľúbenejšie?

Je ich veľa. Na Slovensku sme prešli rôzne. Najviac sa nám páči Zážitkové centrum vedy Aurélium, centrum pre deti Bibiána (je dvojjazyčné), ale máme radi aj storočnú žirafu z Prírodovedného múzea v Bratislave.

Zatiaľ čo v prvých dvoch spomínaných môžeme všetko vyskúšať, ochytať, doslova sa tam vyhrať. V SNM je pravidlom byť tichšie a pozorovať. Nám sa to ešte nepodarilo. Napriek tomu sme si to užili.

Múzeum, do ktorého vezmem deti z našej Montyho slovenskej školičky  v sobotu som nestihla navštíviť pred pandémiou, ale ako slovenčinárku ma tam srdce ťahá:) Poďme teda spolu virtuálne do Múzea Ľudovíta Štúra.

Poviete si, ťažká téma pre malinké deti. Áno, bez pochyby je. Ale u nás je zážitok na prvom mieste a nebude tomu inak ani v túto sobotu.

Naši študenti budú na chvíľu cestovať v čase.
Ako to bolo v štúrovských časoch?
Veľké rodiny, malé domy.
Iné oblečenie, iné zvyky.
Aké bolo chodiť do školy?
Aké bolo čítať knihy?
Aké bolo rozprávať v škole maďarsky, doma slovensky.

Počas našej návštevy múzea sa budeme veľa hrať. Teda budeme sa veľa učiť:) učenie je totiž u nás jedna veľká hra. Od prvého stretnutia rozvíjame slovnú zásobu hrou. Neučíme sa slovíčka. Nedrilujeme slovíčka, predmety s názvami a pomenovaniami. My sa “ len “ hráme.

Netrvá nám to večnosť. Sme rýchly. Ako Ľudovít, ktorý chcel slovenčinu pre všetkých Slovákov a hneď. My ju máme doma, pre každé dieťa, ktoré sa chce s nami hrať. Pre všetkých rodičov, ktorí chcú udržať kontakt s domovinou kdekoľvek na svete.

Intenzívne stretnutia tri krát týždenne plné vždy nového programu, hier a zábavy zaručujú zážitok a veľkú dávku informácií. Všetky osnovy pripravujeme priamo na mieru deťom, ktoré sa s nami vzdelávajú. Tak nám to ide ľahšie. 

Pridajte sa k nám, máme zopár miest voľných!

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *