Ponorka? Zatiaľ ju nemáme. Ale môžeme si za to sami!

Ku koncu materskej dovolenky, kedy mali ísť deti do škôlky som mala pocit, že ten čas rýchlo ubehol, že by som najradšej ešte bola rok s nimi. Užila si ich prítomnosť. Na druhej strane som bola rada, že sa mi otvára možnosť pracovať viac na sebe, nie len na deťoch, rodine, kuchyni, poriadku, jedle…

Poznáte to. Život je aj o inom. A teraz sa to zasa vrátilo. Ale nie som na dovolenke a už vôbec nie materskej. Pracujem, kedy môžem. Varím, kedy musím. Lepím to ako sa dá. Niekedy s neumytými vlasmi, niekedy s únavou na očiach.

Čo ma poháňa ďalej? Sú dni, kedy sa mi nechce. Ale našťastie tých je málo. Každý deň som rada, že môžem byť so svojou rodinou, so svojimi deťmi. I keď je vírus naokolo. I keď je všetkého vyše hlavy.

Ani sama neviem opísať prečo to tak je. Je s nimi jednoducho sranda. Ich fantázia, príbehy. Všetko, čo si navymýšľajú:) Milujem ich počúvať. Spoločné prechádzky sú ako pohladenie na dušu. Dokážeme hodiny rozoberať všetko možné. Hráme sa, bavíme sa. Sme stále spolu. 

Ponorka? Zatiaľ ju nemáme. Ale môžeme si za to sami!

Jednoducho si vytvárame program stále. Každý deň. Máme režim, máme plán. Ideme. Nepoľavíme. Deti to nedovolia. Level aktivít je vysoký a ja som zaň vďačná.

Nepozeráme telku. Nehráme videohry, ani hry na telefóne či tablete. Hráme sa spolu. Robíme pokusy. Náš posledný bol o pozorovaní, ako aj rastliny pod vodou vyrábajú kyslík. Museli sme ísť k vodnej nádrži. Nazbierať materiál ( rastliny z vody, kamienky, piesok, prírodnú vodu. Vyrobili sme mini akvárium. Už na druhý deň sme pozorovali tisíce mini bubliniek z kyslíka nalepených na skle. Pokus vyšiel! Pod vodou to žije!!

Zajtra budeme mať nový, ešte neviem aký, ale život, príroda, knihy nám napovedia. Ak nie, vymyslíme si.

Vymysleli sme niečo aj pre vás. Veď aj vám už isto dochádza fantázia.

Máme pre vás pátračku na DOMA! Nemusíte niekam chodiť. Ale môžete sa skvele zahrať. Podľa Montyho pátračky pohľadáte všetky veci zo zoznamu.

Môžete si stopovať čas. Môžete ísť podľa abecedy. Môžete ísť podľa miestností v dome. Obmien, levelov hry je neúrekom. My ponúkame prvú štartovačku.

Pre všetkých, tu, na stiahnutie.

Nájdete tam aj pexeso. Deti ho milujú.

Hrali sme so Sofinkou Montyho pexeso so začínajúcimi písmenami a vyhrala nado mnou. Ja už zabúdam, ale ona tú slovenčinu ľúbi a učíme sa spolu:) Ďakujem za krásne lekcie, optimizmus, lásku a dôkladnú prípravu ktorú vkladáš do týchto lekcií.

Danka, maminka Sofinky ( UK)

 

A ak sa radi hráte, robíte pokusy. Pridajte sa k nám. Tento týždeň máme v našej škôlke elementy voda-zem-vzduch. A veru najviac srandy je so vzduchom.

V Montyho slovenskej školičke tento týždeň cestujeme po Slovensku. Hráme sa s mapou a budúci týždeň spoznáme Cyrila a Metoda. Učiť jazyk sa dá aj bez námahy a zážitkovo. 

Lilly má slovenčinu veľmi rada a snaží sa aj rozprávať hlavne s mojou rodinou a na Slovensku. Hlavne nechcem, aby mala toho veľa a cítila sa nútená sa učiť, lebo to viem, že by ju prestalo baviť. 

Určite ja aj Lilly vieme, ze ty si úžasná. Super vedieš tie hodiny, deti Ťa majú radi a majú kopec srandy a učia sa nové veci/slová a ani o tom nevedia.
Maminka Lilly (UK)

Poďte cestovať s nami!

Tešíme sa na vás!

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *