Monty

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem to ticho, keď sa sústredia. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Samostatnosť v domácich prácach. Vedieť sa rozhodnúť, postarať o seba v základných situáciách života malého klbka šťastia je úžasné.

Cesta životného šťastia

Vždy ma napĺňala predstava pomáhať druhým. Robiť niečo viac. Dať ľuďom pocit šťastia. Po škole si ma našla personalistika a ja som tak na dlhšie obdobie mohla pomáhať ľuďom nájsť v práci zázemie a radosť. Život mi však doprial deti, to najväčšie šťastie môjho života.

Už pri prvom tehotenstve som vedela, že chcem pre moje dieťa to najlepšie. Tak ako všetky matky, aj ja som chcela byť tou najlepšou mamou na svete. Chcela som vedieť všetko. Byť pripravená.

Na život sa však pripravuje ťažko. Narodením môjho syna sa mi zmenil svet. Dovtedy som si myslela, že si život užívam, teraz viem, že ho žijem na plno.

Kto je Katka a Monty?

Som vyštudovaná učiteľka. Počas môjho štúdia som milovala prednášky detskej vývinovej psychológie a psychológie ako takej. Osud to asi tak chcel, keď som si na štátniciach vytiahla otázku o alternatívneho školstva.

Pár rokov po škole som absolvovala kurzy Montessori pedagogiky a rešpektujúceho prístupu. Výsledok boli kurzy vzdelávania a hier pre deti predškolského veku  =

Maco Monty

Monty je maco, plyšový maco, ktorý pomáha deťom prekonať prvé kroky na kurze. Je to náš maskot, náš srandista, ktorý deťom vymýšľa aktivity a častokrát potrebuje pomoc s vyriešením úloh, či realizáciou pokusov. Monty je veľký objaviteľ. Na každú hodinu pripraví niečo nové. Robí to s citom, aby to sadlo deťom a ich aktuálnemu zameraniu.

Monty je môj kolega a kamarát našich malých objaviteľov. Spolu s ním som sa vydala aj na dobrodružstvo za oceán, kde je moja terajšia pozícia učiteľky v Montessori škôlke a lektorky play and learn kurzov v Gym pre deti.

Spolu s Montym sme pripravili aj niečo viac. Monty online school. Podporujeme slovenské deti v angličtine a všetky deti v objavovaní sveta pomocou hry. Žiadne musíš, žiadne ako že to nevieš. Ale veľa zábavy, kreativity a interestu.

Montym prešli desiatky detí, možno aj stovky. Za päť rokov absolvovali Montyho kurzy deti predškolského veku. Otvorili sme im cestu do sveta objavov a informácií. Rodičom sme ukázali cestu harmonického a príjemného rodičovského vzťahu s deťmi.

Pridajte sa k nám a vyberte si program, ktorý Vás zaujíma.

Vydajte sa s nami na cestu objavov. My veríme, že v každom dieťati je génius. Každé dieťa je dobrá, milujúca a veľmi zvedavá bytosť. Poďte s nami objavovať svet detí a radosti.