Vieme, kto má číslo na Mikuláša!

Tento magický čas sme začali prvou adventnou nedeľou. Zapálili sme prvú sviečku na adventnom venci. Vyzdobili sme si domov vianočnými dekoráciami. Prevoňali sme každý kút domu vanilkou, škoricou z vianočných koláčikov. Nezabudli sme ani na Montyho školičku. Deťom sme pripravili prekvapenie. Nie len také bežné. Ale padli sme z neho na zadok.

Deti milujú prekvapenia. Nie všetky deti však oslavujú Mikuláša. Keďže našu školičku navštevujú detičky z celého sveta, našli sa medzi nimi aj detičky, ktoré Mikuláša nepoznajú.

V záujme spoznania a udržovania tradícií sme sa v mikulášsky týždeň už od prvého dňa pripravovali na jeho príhod. Naučili sme sa spievať Rolničky. Povedali sme si príbeh o Mikulášovi. Rozprávali sme sa o dobre a zle.

Prišla naša sobotná školička ( deň pred Mikulášom). Deti sa už nevedeli dočkať. Pripravili si topánky, čistiace handričky a išli sme na to. Čistili sme topánky, spievali koledy, rozprávali sme sa o tom, kto ako doma počas roka pomáha rodičom.

Keď zrazu do našej školičky prišla návšteva. Sám Miro Jaroš si na nás našiel čas. V tomto predvianočnom zhone, príprave nového albumu, krstu knihy, prišiel. Strávil s nami príjemný čas.

Poznajú Mira aj deti mimo Slovenska?

Pripravili sme sa na neho. Pozreli sme si zopár piesní a premýšľali čo sa Mira spýtame. Deti ho majú radi. Jeho piesne nám pomáhajú s vizualizáciou pomenovaní, jednoducho, nenásilne a zábavne.

Zaspievali sme Mirovi Rolničky, a potom prišla zábava. Deti sa pýtali Mira čo len chceli. Bolo to skvelé. Predstavte si. Mnohé detičky sa začali aktívne učiť slovenčinu len teraz v septembri. Ešte pred dvoma mesiacmi sa im vôbec nechcelo rozprávať. Hanbili sa, hľadali slová.

Za tri mesiace to boli úplne iní slovenčinári i keď tie isté hravé deti. Som na nich hrdá a isto chápete prečo. Lily (4) sa pýtala ako prvá  : „Miro, máš telefónne číslo na Mikuláša?“ Miro sa neubránil smiechu:) Číslo vraj má, ale nemôže ho prezradiť:)

Hannah (7) sa pýtala, ako dlho trvá natáčanie videa k pesničke. Miro rozprával, že niekedy je to deň, dva. Ale vraj najdlhšie trvalo nakrúcanie videa k piesni Dinosauri. Je to Hannah najobľúbenejšie video od Mira, čo bolo krásne.

Mati (6)sa spýtal, či už aj u Mira bol Mikuláš? Spoločne sme mu ukázali ako sme si vyčistili topánky. Porozprávali sme Mirovi koľko dobrých skutkov sme za posledné obdobie urobili. Detičky sa hlásili, smiali, zapájali. Ella (7) zavŕšila debatu otázkou: “ Miro pamätáš si ma? Podpisoval si mi kartu po koncerte v Londýne. “ Jasné, že si Miro pamätal:)

Otázok bolo omnoho viac, spievali sme, hrali sme sa. Bola to veľká kopa pozitívnej energie, radosti. Čo viac si môžeme želať? Krásne to obohatilo deti z našej slovenskej školičky o novú skúsenosť s jazykom. Počúvali niekoho nového rozprávať po slovensky, nebáli sa opýtať sa, prehovoriť.

Na záver detičky poukazovali darčeky, ktoré pre Mira pripravili. Nakreslili mu množstvo krásnych kresieb. Na väčšine bol Miro, akoby sám sebe z oka vypadol. Bolo to potešujúce. Miro sa cítil veľmi dobre. Bolo vidno, že má radosť, keď vidí, ako aj deti mimo Slovenska milujú jeho tvorbu.

Bol to skvelý predmikulášsky večer. Detičky si vyčistili topánočky, zaspievali slovenské koledy, pospomínali na svoje dobré skutky. Odmenou im bola návšteva veľkých rozmerov. Miro priniesol deťom istotu, že to so slovenčinou zvládnu. Slovenčina im priniesla motiváciu, že vďaka nej môžu spoznať zaujímavých ľudí, zažiť nové zážitky, urobiť si radosť. 

Montyho slovenská školička prináša oveľa viac než len jazyk. Deti si odnášajú zážitky, skúsenosti a veľa radosti. Pridajte sa k nám! Už teraz môžete začať s našimi vzdelávacími kartičkami a ebookom alebo si rovno dohodnite ukážkovú hodinu.

Sme tu pre vás! Sledujte náš facebook, pridáme vám vianočný darček, už čoskoro:)

 

 

 

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *