Ako urobiť ľuďom radosť, nie len na Vianoce

Vždy bolo pre mňa dôležité, aby sa ľudia v mojej blízkosti cítili dobre. Mám to v sebe. Už ako dieťa som stále chcela prekvapiť rodičov. Piekla som koláče, varila, bavilo ma to. Odmenou mi bolo, ak som vedela, že som pomohla. Moje ďalšie kroky viedli k pomoci zvieratám, ľuďom v núdzi.

Ako HR manažérovi sa mi niekedy stávalo, že som mala predstavu o ideálnom fungovaní sveta. Ľudia sú k sebe dobrí, rešpektujú sa, majú sa radi. Realita bola ťažká. Realita je vždy trošku tvrdšia.

Urobila som si svoju bublinu. Je ňou moja rodina. Vzájomne sa rešpektujeme. Nepodrážame si nohy a pomáhame si. Snažím sa a vštepujem základy zdravých vzťahov do výchovy svojim deťom. Môžem spokojne povedať, že vidím, ako to všetko funguje. Odklopila som sa ľuďmi s dobrým srdcom a cítim, ako sa mi moja bublina zapĺňa nezištným dobrom.
Ako však dostať do tohto kolobehu aj prácu a pracovný život?
Odpoveďou mi je Maco Monty.
Prišiel za mnou sám.
Montyho slovenská školička za začala ako nezištná pomoc ľuďom, deťom rodičom, ktorí chcú svoje deti učiť slovenčinu kdekoľvek vo svete. Ani som nevedela ako, ani kde, koho. Vedela som, že chcem pomôcť. Vedela som, že radosť a šťastie z učenia sú základ a išla som do toho.
Keď odovzdáte kus svojho srdca…
Robím to denne, spájam sa s deťmi, zabúdam často na realitu okolo mňa.
Som tam v tedy iba ja a deti za obrazovkou.Nevnímam čas, okolie…Je to ako mikrosvet, kde chcete odovzdať to najlepšie. Osnovy si určujete samy. Motivuje vás detský smiech. Milujem svoju prácu. Našla si ma sama. Som za ňu vďačná. Lebo viem, že pomáham. Mám okolo seba ľudí, ktorí majú v srdci dobro.
Maminka Danka nám napísala: „Hrali sme so Sofinkou Montyho pexeso so začínajúcimi písmenami a vyhrala nado mnou. Ja už zabúdam, ale ona tú slovenčinu ľúbi a učíme sa spolu:) Ďakujem za krásne lekcie, optimizmus, lásku a dôkladnú prípravu ktorú vkladáš do týchto lekcií.
————-
My sme tu chodili do slov. školy (každý piatok) v našom meste. Deti tam neradi chodili. Bolo im to neprijemné, že nevedia rozprávať.
Tu, u teba v Montyho školičke, akoby stratili strach. Oni ma upozorňujú, že sa im začína škola! Radi sa s tebou stretávajú, aj keď len online. Som veľmi rada. Ďakujem Ti za tvoju trpezlivosť, kreativitu a láskavosť. Deti vycítia, keď má človek dobré srdce. 
                                                Mária (Maminka Levi & Mati)
————-
Lilly má slovenčinu veľmi rada a snaží sa aj rozprávať hlavne s mojou rodinou, a na Slovensku. Hlavne nechcem, aby mala toho veľa a cítila sa nútená sa učiť, lebo to viem, že by ju prestalo baviť. 
Určite ja, aj Lilly, vieme, ze ty si úžasná. Super vedieš tie hodiny, deti Ťa majú radi a majú kopec srandy a učia sa nové veci/slová a ani o tom nevedia.
Maminka Lilly (UK)
————-
Monty online je úžasným príkladom, že pokiaľ sa veci robia so srdcom a správnym nasadením, deti sa na online hodiny tešia a každým strenutím naberajú nové vedomosti, rozširujú si slovnú zásobu a snažia sa o plynulosť v jazyku. Každá téma je prínosne spracovaná. Deti spievajú, hýbu sa, rozprávajú, tvoria projekty a pozorujú svet okolo seba. Väčšina tém sa dá hravo prepojiť s bežným životom a tak sa z detí stavajú malí objavitelia. Za všetko ďakujeme výbornej lektorke Katke, ktorá deťom skutočne rozumie a dokáže v nich i cez “monitor” potencovať to najlepšie čo v nich je.
Martina, maminka Aďka a Sofinky
————-
Ahoj Katka,dodatočne sa Ti chcem poďakovať za krásne a láskyplné online vyučovanie. Deti vôbec neprotestovali, že sa musia učiť, stále si ich vedela zaujať danou témou a aktivitami a vedela si sa s nimi porozprávať aj o tom, čo zaujímalo ich.
Renátka, Riškova maminka
—————
Za nás môžme vaše hodiny len odporúčať, zaujímavé témy syna veľmi bavia a posúvajú ho vždy o krok ďalej. Tiež nám vyhovuje štruktúra 3x do týždňa.
Ďakujeme pekne za skvelý prístup!“
Lucia, Leova Maminka
————
Emily bola sklamaná, keď sme sa nemohli pripojiť ( zabudli sme:)), čo je dobre znamenie, Vaša školička sa jej páči radi budeme pokračovať.“
Maminka Emily (UK)
————
Prajem všetkým ľuďom na svete harmonický rok 2021. Prežite ho v zdraví, láske a pokoji.

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Jeden komentár k “Ako urobiť ľuďom radosť, nie len na Vianoce”

  1. Milá Katka,
    Pripájam poďakovanie a zároveň i prianie .
    Tamarka sa teší , že keď pôjde nabudúce na Slovensko, bude lepšie gramaticky rozprávať s rodinou i kamarátkami . Za to veľké “ďakujem“. Zároveň prajem veľa síl, i skvelých nápadov v novom roku .
    Monika , mama Tamarky .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *