Objavili sme pre vás!

Vianoce sú tu! Čarovné obdobie plné lásky, radosti a šťastia.

Počas roka sme vám s Montym priniesli mnoho tipov ako rozvíjať slovenčinu, nech ste kdekoľvek na svete. Veríme, že sa vám darí. Nie je to ľahké, ale udržať kontakt s rodinou, kamarátmi. Odovzdať deťom kúsok svojho detstva, radosti je to najviac.

Radi by sme vás obdarovali všetkých. Počas Montyho slovenskej školy vidíme, ako detičky dychtivo počúvajú slovenské rozprávky. Radi spoznávajú slovenské remeslá a tradície. Pre deti z našej školičky je radosť ísť do múzea, učiť sa, spoznávať nové veci i napriek tomu, že sú v slovenčine – často krát druhom, málo používanom jazyku.

Deti sú zvedavé, hravé a plné lásky. To sú tri základné predpoklady k tomu, že dokážu všetko, na čo si pomyslia. Dokážu všetko, čo môžu urobiť hrou, objavovať a to všetko s radosťou, v láskyplnom prostredí.

Láska, objavovanie, hra sú základné piliere Montyho slovenskej školy. Práve pre to, to funguje!  Dnes je veľký deň. Naše detičky čaká besiedka. Bude to veľké prekvapenie pre mnohých starých rodičov, kamarátov, rodinu zo Slovenska. Detičky sa tešia. Už majú natrénované koledy, vinše, ktoré budú krásny darčekom. Bude to veľký zážitok, pre deti, ale aj pre blízkych zo Slovenska a zážitky sú najviac! Tešíme sa. Bude to čarovný večer!

Ak ste sa k nám ešte nestihli pridať. Môžete začať kedykoľvek, stačí napísať váš záujem na macomonty@gmail.com. Sme tu pre vás.

Dovtedy vám pridávame pár skvelých tipov na tento týždeň.

Prednedávnom sme mali v našej školičke návštevu. Talentovaného slovenského herca, Michala Režného. Prišiel, aby nám porozprával o novej rozprávke O liečivej vode. Rozprávka je dokončená. Pripravená pre všetky detičky. Poďte si ju pozrieť s nami. Tuto nájdete rozhovor s Michalom a Stellkou – rozprávkovou princeznou. Prikladáme aj upútavku. Vysielať sa bude na Štedrý večer. Ja odporúčam kdekoľvek vo svete pozerať cez Lepšiatv.

Ak máte skôr radi hudbu, máme zaujímavý program. Miro, náš kamarát zo školičky pripravil vianočný koncert plný zábavy a pravej vianočnej atmosféry. Môžete ho počúvať, pozerať dookola. Je tu.

Vieme, že knihy sú najviac. Milujeme čítanie. Máme pre vás tip na adventné čítanie. „Hrdinom projektu CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého. Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký, človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier. “ Link je tu. Pokojne nám zdieľajte kresby z prečítaných príbehov. Budeme veľmi radi a môžete tak motivovať ďalšie detičky, či rodičov.

Chcete sa zahrať? Stiahnite si naše pexeso! Nájdete v ňom oveľa viac. Tipy na hru s kartičkami. Zabavíte sa, pohráte a naučíte sa veľa nového. Pexeso už nie je len párovanie. Pexeso je veľká zábava!

Maminka Danka nám napísala: „Hrali sme so Sofinkou Montyho pexeso so začínajúcimi písmenami a vyhrala nado mnou. Ja už zabúdam, ale ona tú slovenčinu ľúbi a učíme sa spolu:) Ďakujem za krásne lekcie, optimizmus, lásku a dôkladnú prípravu ktorú vkladáš do týchto lekcií.

Vybrali ste si z programu? Veríme, že áno. Sledujte náš profil, budeme pridávať oveľa viac.

Krásny vianočný čas prajeme

Katka a Monty

 

 

Autor: Katka

Usmiate deti, radosť s každým dňom. Neprestajná kreativita. Nie je deň, kedy by som sa niečo nové nenaučila. Vďaka deťom. Milujem prácu s deťmi. S radosťou ich sledujem ako objavujú svet okolo seba. Som im oporou, keď sa im nedarí v ich projektoch. Úspechy každodenného života sú pre nás najviac. Som tvorca projektu Maco Monty a Monty online school - kurzy a vzdelávanie pre deti ľahko a hravo v slovenčine a angličtine. Môj príbeh si prečítate tu Tu si prečítajte môj príbeh>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *